CIĄGNIKI ROLNICZE KUBOTA


Seria L2501

Silnik. Bardzo oszczędny i cichy silnik Diesla z turbodoładowaniem dysponuje mocą 49 KM i momentem obrotowym 162 Nm. Takie parametry pozwalają z powodzeniem wykorzystać ciągnik do prac rolniczych, sadowniczych i sprzątających. System E-TVCS odpowiada za optymalne wykorzystanie całej dawki paliwa, a pośredni, mechaniczny wtrysk oleju napędowego gwarantuje wysoką kulturę pracy jednostki napędowej.

Rewers mechaniczny i wspomaganie kierownicy. W standardzie model L2501 wyposażony jest w rewers mechaniczny, co bardzo usprawnia pracę z ładowaczem czołowym oraz innymi osprzętami które wymagają częstej zmiany kierunku jazdy. Manewrowanie ciągnikiem w ciasnych zaułkach ułatwia z kolei seryjne wspomaganie kierownicy. 

Przeniesienie napędu. Ciągnik L2501 posiada załączany mechanicznie napęd 4×4. Zastosowanie przekładani stożkowej w przednim moście gwarantuje nie tylko mały promień zawracania (3,2 m), ale również bezproblemowe przeniesienie napędu na skręcone koła przednie, nawet pod obciążeniem Traktor posiada skrzynię biegów z 16 przełożeniami jazdy do przodu i do tyłu. Operator ma do dyspozycji również biegi pełzające, przydające się w ogrodnictwie, leśnictwie i pracach komunalnych. Zakres prędkości ciągnika do przodu to 0,2 – 30,3 km/h.

Japońska prostota. Kubota L2501 jest wielozadaniowym, prostym w konstrukcji ciągnikiem powstającym w całości w Japonii. Wszystkie funkcje załączane są mechanicznie lub hydraulicznie, ciągnik nie posiada komputera i elektroniki, co gwarantuje ogromną żywotność całej maszyny.

Bogate wyposażenie dodatkowe. Szeroki wybór wyposażenia dodatkowego pozwala przystosować model L2501 do prac w rolnictwie, jak również w firmach zajmujących się pielęgnacją zieleni, sprzątaniem ulic i chodników, a także odśnieżaniem.

Model L2501 odpowiada mocy zmianowej 49 KMrolmix łosice
rolmix łosice